Súčasťou tých najlepších svetových rezortov sú luxusné kúpele. Jedná sa o miesta ako stvorené k relaxácii. Kúpele a wellness centrá neponúkajú len prvotriedne služby, stelesňujú aj krásne relaxačné priestory obklopené tropickou prírodou. Už len pohľad na upravené záhrady, jazierka a belostné plachty altánov vlajúcich vo vetre vás prenesú do sveta blaženosti. A keď sa k tomu všetkému pridá šepot mora a vôňa exotických kvetín, získate zážitky, ku ktorým sa budete vraciať ešte dlho po svojej dovolenke.

Platí, že každá exotická destinácia má svoj vlastný wellness svet. Poďme navštíviť tie najlepšie z nich! Nižšie nájdete tipy našich špecialistek na najlepšie wellness a spa hotely v exotike.

 stranky-novy-web-009.jpg
 

 

Maurícius

Na Mauríciu majú všetky hotely vlastné wellness centrá, ktoré ponúkajú miestnosti tak pre jednotlivcov, ako aj pre páry. Súčasťou ponuky sú klasické masáže, thajské, balijské, ale 
aj ajurvédske a špeciálne masáže. Okrem masáží si môžete dopriať aj saunu, paru, hydroterapiu alebo sa zúčastniť lekcií jógy. Súčasťou wellness býva aj salón krásy. Niektoré hotely umožňujú hosťom vstup do odpočinkového bazénika, pary či sauny počas celého dňa úplne zdarma. Deťom nebýva vstup do kúpeľov povolený. 

Maledivy

Aj rezorty na Maldivách sa vyznačujú svojou kúpeľnou časťou. Tá je často situovaná tak, aby poskytovala výhľad na more. Niektoré rezorty sa pýšia wellness centrami, ktoré sú umiestnené priamo na lagúne alebo dokonca v korunách stromov.

Kúpele sa často špecializujú na thajské, balijské a v súčasnosti veľmi populárne ajurvédske techniky. Procedúry môžu prebiehať pod šírym nebom, pri mori alebo v súkromných pavilónikoch na vode či v záhrade. Kúpeľnej starostlivosti sa môžete oddať aj priamo vo svojej vile.

Rezorty na Maldivách ponúkajú okrem masáží  aj lekcie jógy, meditácie, apod.

Dusit Thani Maldives *****

Cena od 440 EUR os./noc

Lokalita: Maledivy, Baa atoll | Mapa

Strava: Raňajky, Polpenzia, Plná penzia, All Inclusive

Inšpekcia: 2018, Ondřej Světlík, 724 065 774

Thajská pohostinnosť v srdci Indického oceánu

9.6 / 10

ZOBRAZIT

Thajsko

Thajsko je bezpochyby krajinou, kde majú masáže hlbokú tradíciu – až 5000 rokov. Thajci majú pre uvoľňovanie tela a mysle skutočný cit a spolu s ich pohostinnosťou a najrôznejšími vôňami je wellness v Thajsku skutočným zážitkom.

Masáže v Thajsku spájajú prvky akupresúry, jógy, reflexológie a strečingu. Sú založené na viere v štyri základné elementy: vodu, oheň, zem a vzduch. Kúpeľná starostlivosť zlepšuje ohybnosť a celkovú mobilitu tela. Maséri využívajú rôzne bylinky, ovocie a korenie.

Rayavadee *****

Cena od 215 EUR os./noc

Lokalita: Thajsko, Krabi, Phra Nang Beach | Mapa

Strava: Raňajky, Polpenzia, Plná penzia

Exotický rezort v prírodnom štýle

9.5 / 10

ZOBRAZIT
Anantara Mai Khao Phuket Villas *****

Cena na vyžiadanie

Lokalita: Thajsko, Phuket, Mai Khao Beach | Mapa

Strava: Raňajky, Polpenzia, Plná penzia

Rezort je jedna veľká botanická záhrada, ktorej dominuje symbol Thajska a to lotosový kvet.

8.4 / 10

ZOBRAZIT

Bali

Pre Bali sú typické tradičné olejové masáže, ktoré si môžete nechať dopriať tak v hoteloch, ako aj na uliciach, v rôznych centrách. Masáž sa tu považuje za cestu ku komunikácii a priblíženiu. Terapeut zapája nielen svoje ruky, ale aj svoje zmysly a srdce. Balijské masáže zahŕňajú strečing, dlhé ťahy a tlaky prstov na pokožku.

Tradičné masáže uvoľňujú napätie, zlepšujú krvný obeh a vytvárajú pocit duševnej pohody.

St. Regis *****

Cena na vyžiadanie

Lokalita: Bali, Nusa Dua | Mapa

Strava: Raňajky, Polpenzia

Inšpekcia: 2018, Vendula Kudelová (Pilátová), 724 730 016

Najromantickejšie miesto na Bali s ozajstným komfortom

9.2 / 10

ZOBRAZIT

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.